Хаиде честито, що е то АГУ и има ли почва при Хонда :)

АГУ, ГИ и др.

Модератори: AMD, motor1sta

Потребителски аватар
zero
Хонда Гуру
Хонда Гуру
Kapa: Honda CR-V Lancia Ypsilon
Status: Извън линия

Хаиде честито, що е то АГУ и има ли почва при Хонда :)

Мнениеот zero » 24 авг 2010, 19:36

Няма как да не съм първи разписал се в раздела :) Да ни е честит на всички газари :D
На разположение съм с каквото мога да помагам по този раздел, не съм майстор газаджия срам ме е и да бъда , ама от такива майстори съм станал маистор по неволя. Така че каквото мога...... ^_^

Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!.... a вече и на доктори!
Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
Добър майстор е този, след които като си отвориш капака да не познаеш че е пипано ;)

Потребителски аватар
chirenski
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен

Re: Хаиде честитио, що е то АГУ и има ли почва при Хонда :)

Мнениеот chirenski » 25 авг 2010, 07:34

Тук и аз мога да помагам, също съм майстор по неволя :)

Потребителски аватар
necentrovaniq
Хонда Гуру
Хонда Гуру
Kapa: д14а2 & Д13б2 дуал

Мнениеот necentrovaniq » 25 авг 2010, 13:39

И мен ме бройте в помоща :) За 3 години колко ядове съм брал..... :D

Ако един проблем си има решение, значи не е проблем :)
В главата ми има 3ма бръмбари , но са с вишо сите и играят " Каре белот "

Потребителски аватар
stomanata
Новак
Новак
Kapa: CR-V

Мнениеот stomanata » 26 авг 2010, 16:58

Ами обяснете как се настройва газов инжекцион де :)
До колкото разбирам по първоначално четене би трябвало да е:
от F3 си избирам разни общи настройки.
Пускам F5.... тук не ми е много ясно точно на 3000 оборота ли трябва да се опитам да задържа или става и малко над тях, но да е постоянно за няколко секунти?
След това от F6 се гледа алфа и офсета и при нужда леко се корегира налягането, но да остане м/у 1,0 и 1,2бара.
Накрая за F7 не ми е много ясно.... Избирам си обороти и се подкарва колата уж... Обаче аз с тези обороти мога да съм на всяка една предавка и по различен наклон?!?!?
И така някак трябва да си получа доста точки и линията от предното меню трябва да попада м/у точките? Нещо такова разбирам засега на теория. :)
Далеко ли съм от истината?

Това е от файла за моята газова АГ ЗЕНИТ. На останалите модели софта на подобен принцип ли е?

Потребителски аватар
zero
Хонда Гуру
Хонда Гуру

Мнениеот zero » 26 авг 2010, 17:28

ДА, на повечето уредби е така, на БРЦ примерно при ауто настройката (тази която правиш ти и всеки мастор за по бързо) програмата казва по някое време да пуснеш консуматори, фарове клима, прави си и тези настройки и казва че е готова. При Бигаз нямаше такива изисквания искаше само да държиш 2500-3000 оборота докато си сметне всичко. След тва колата тряя да върви и ако е с по прост комп няма да имаш проблеми само с авто настройка. Ако не, обаче иде голямото клецане :) ще трябва да се пипа и по таблицата ще трябва да се направи настройка и при разни режими на колата. Примерно качвате се с лаптопа в колата тръгваш и караш, както си караш :) а тои си записва данни след тва наслагва тези данни върху таблицата и там се виждат къде кви разлики има. Коригират се съитветно и всичко трябва да е ок. Такова нещо обаче никои газаджия няма ти направи :)
Газовия комп реално е един паразит работещ изцяло на гърба на бензиновия комп. Него ламбда сонда и датчици не го интересуват, инересува го само и единствено времената които бензиновия пуска на дюзите от там газовя спрямо налягането в реиката и вакума в колекторите си смята времената, очаква се всичко да е ок. ;)

Добър майстор е този, след които като си отвориш капака да не познаеш че е пипано ;)

Потребителски аватар
Майната
Напреднал Хондажия
Напреднал Хондажия
Контакти:

Мнениеот Майната » 26 авг 2010, 22:21

Хайде да тресна една неплатена реклама за пловдивчани и да изям уорна :P
Сложих си преди няколко месеца ГИ на лексуса, след това и на Акорда и до сега съм много доволен от тях. Фирмата е Валгас, пича се казва Вальо, говорил съм сериозно с него за колеги от клуба да прави поне 50лв отстъпка, при това цената му е най-ниската от всичко което съм проверил. Частите са италиански, софтуера - Полски. Борислав също си сложи там на акорда, нека сподели дали е доволен и той. Слави беше мой експер-консултант и му благодаря за това. Телефона на Вальо е 0893422704 или 0899127362. Момчето е отговорно и отзивчиво според мен, няма фасони и простотии като в други сервизи. Който е решил да се усмърди на газ да провери и там, но да си търси отстъпката до дупка! ;)

Потребителски аватар
men4e
Moderator
Moderator
Kapa: Accord F20Z1
Контакти:

Мнениеот men4e » 26 авг 2010, 23:02

Аз лично нема па да ти сложа уорн, ама ако твоя човек е найстина добър и ще прави намаления, му пусни рекламата в правилния раздел.

Изображение

Потребителски аватар
JeepersCreepers
Напреднал Хондажия
Напреднал Хондажия

Мнениеот JeepersCreepers » 27 авг 2010, 14:27

Майната написа:Хайде да тресна една неплатена реклама за пловдивчани и да изям уорна :P
Сложих си преди няколко месеца ГИ на лексуса, след това и на Акорда и до сега съм много доволен от тях. Фирмата е Валгас, пича се казва Вальо, говорил съм сериозно с него за колеги от клуба да прави поне 50лв отстъпка, при това цената му е най-ниската от всичко което съм проверил. Частите са италиански, софтуера - Полски. Борислав също си сложи там на акорда, нека сподели дали е доволен и той. Слави беше мой експер-консултант и му благодаря за това. Телефона на Вальо е 0893422704 или 0899127362. Момчето е отговорно и отзивчиво според мен, няма фасони и простотии като в други сервизи. Който е решил да се усмърди на газ да провери и там, но да си търси отстъпката до дупка! ;)

И аз се чудя дли да си сложа гас на акорда /купето/,но като слушам че тази Ф серия нещо не се погаждала с гаста и и заминавали клапаните ,много се замислих дали си струва.Има ли нещо такова,защото преди карах на прелюда ми ф20а4 на гас и колата не само че си беше перфектна ,а и доста си вървеше и нямах никакви проблеми ,хем беше с обикновенно газово.
Че я споделете мнение отосно ф20б 5 6 7 двигателите как се спогаждат с гаста.

Потребителски аватар
zero
Хонда Гуру
Хонда Гуру

Мнениеот zero » 29 авг 2010, 19:41

Нищо му няма какво да му е, регулираи си клапаните своевременно и няма да имаш ядове. Също така тоя мит може би се носи от времето на обикновените газови. При тях мога да се съглася че може да има едно така да се каже по агресивно влияние на газта към клапаните. Не от друго ами при обикновенната няма как да се регулира газта правилно, там горенето и вървенето на колата са постоянно променящи се величини. При една по бедна смес изгарянето става по бавно и наистина нагряването на клапаните може да доведе до тяхното по бързо износване. (Да предположим :) )При ГИ обаче тва няма как да се случи, сместа винаги трябва да е такава каквато трябва да е във всеки един режим, така че няма как да обеднее или да се обогати излишно и от тук . все пак за нея се грижи бензиновия комп и всичко си е ОК :) Пък и като се замислиш колко пари ти пести, ще имаш да ис купуваш по една глава на всеки 3-4 месеца :)

П.Пда помоля някои модератор дами оправи правописната грешка в заглавието на темата, че от радост и мерак към новата тема съм лепнал една буква "И" повече :) да се не излагам пред критиците, че строго гледат :)

Потребителски аватар
OCEAN
Новак
Новак
Kapa: CIVIC B18C4

Re: Хаиде честито, що е то АГУ и има ли почва при Хонда :)

Мнениеот OCEAN » 02 сеп 2010, 22:39

Здравейте и от мен.
Една препоръка към газифицираните хонди:недейте да ги пържите в обороти когато сте на газ,карайте до 4хил.оборота и ще искарат повече.Аз съм много против газът но пусти скъп бензин....Моето газово е на сим газ и за сега е без проблемно вече две години.
Та какво правя аз.В града карам само на бензин,газовото го ползвам само за извън градски и дълги преходи като на дълак път в повечето случаи карам като дядка,в смисъл заковавам на 90-100 и много рядко при изпреварване стигам до витека но за момент.(иначе в града на 1ва 2ра 3та му се наслаждавам доволно ]:) но на бенц)Та според мен газът е смърт за всеки двигател но е евтин,а и аз съм много доволен от разхода на Б18ката на дълго!
Та който каквото и да ми приказва то ако беше много хубаво те колите от завода щяха да излизат газифицирани,а не да им правят инжекцион помпи,та да подкачва бензина та и налягане незнам си колко атмосвери да му прави.

п.п.Поздрави за харабийския форум,честито за новата ни придобивка.

Върни се в “Алтернативни горива”