Операция "Комар"/д13ката на жената

Модератор: doctor

Потребителски аватар
necentrovaniq
Хонда Гуру
Хонда Гуру
Kapa: д14а2 & Д13б2 дуал
Status: Извън линия

Операция "Комар"/д13ката на жената

Мнениеот necentrovaniq » 28 ное 2010, 22:08

Привет на всички.Искам да ви разкажа една история на една д13ка попаднала в нашите ръце по неоходимост и в последствие превърнала се в едно скромно проектче. Първо да започна с дефиницията на думата тунинг:
"Думата „тунинг” се среща все по-често в ежедневието на всички, които обичат автомобилите. Какво всъщност означава? Тунинг на автомобила означава модифициране на компонентите от които е съставен, подмяна на някои от тях с по-усъвършенствани или добавяне на нови такива. Практически тунинг може да се прави на всичко в един автомобил - двигателя, окачването, спирачната система, интериора или екстериора (оптичен), може да включва добавянето на аудио и видеосистеми, промени в носещата конструкция, олекотяване на купето и др. Тунингът произлиза от създаването на първите състезателни автомобили базирани на серийни модели и доразвити за нуждите на спорта, още в началото на 20-ти век."

В началото се наложи да се купи кола за годеницата,за да си ходи на работа с нея,тъй като стана една схема и без кола е сложно... Почна се едно търсене и изпадна една д13ка/снимки утре/.Колата беше пълен сток и тотал боса-без хидравлика,ел.стъкла и оборотомер.Беше тръгнала ръжда по веждите и единия калник,но за 1200 кинта с газова-толкова :rofl:
За съжаление от тогава нямам снимки,но аман от ръждиви коли.Колата влезе в бокса,пръснаха се елементите и бе взето решение-ще се поправя по малко докато стане перфектен автомобил.Спирам до тук заради ограничението в символите.

Ако един проблем си има решение, значи не е проблем :)
В главата ми има 3ма бръмбари , но са с вишо сите и играят " Каре белот "

Потребителски аватар
necentrovaniq
Хонда Гуру
Хонда Гуру

Re: Операция "Комар"/д13ката на жената

Мнениеот necentrovaniq » 28 ное 2010, 22:17

В началото имаше един малък проблем-когато загрееше и не може да се кара на газ.Колата не беше карана 3 години и запалването със се акомулатора беше заминало.От митката в Дупница се взеха едни кабели за прба и от магазина едни свещи и колата се пооправи,но на място ритмично прескачаше.Проблема продължи да се проявява като поработи 1-2 часа колата и решението на мъките се оказа бобина,след 4ти комплект съсипани свещи. :@ Даже до бобината стигнах,след като си купих още едни кабели за проба и трампих старите за работеща бобина с митийо,пак от Дупница.
Междувременно след като протече радиатора покрай него се сдобих и с една хидравлична помпа си купих от някакъв "пич"от варна рейка,тотално преебана,но при положение,че не се знаеше дали ще стане преглътнах оказалата се строшена рейка и пожелах на пича това да са му последните похарчени 60 кинта.Днес проблема и с рейката беше решен,благодарение на spasko52 неговия майстор от Пловдив.Ако четеш това-БЛАГОДАРЯ ТИ МАЙНА 8) .
Естествено проблемацийте по колата не спряха до тук.За тях ще ви разкажа в следващия ми пост.
.................................................

Потребителски аватар
necentrovaniq
Хонда Гуру
Хонда Гуру

Мнениеот necentrovaniq » 28 ное 2010, 23:30

В деня на пробите колата нямаше докименти и съответно почти не я карах.На прибиране от София при натиск на спирачката над 60км/ч и волана искаше да се превърта сам,направо и аз се тресях с него.Отидох и си купих нови дискове със се накладки и проблема заспа.Остана един друг проблем.Оригинално тази кола се захранва от нещо като карбуратор.Вътре има 2 инжектора и се командават от компютър.Той пък е подпомаган от ламбда сонда и вакуум бокс.Ефекта е отвратителен,особенно като се запуши с времето.Това
"захранване" беше изхвърлено със се всмукателя и въпреки слуховете,че дуал карба качва разхода се снабдих с една такава захранваща система.Ефекта беше поразителен... Колата отказа да си стои на гумите при старт,а не е като да не бяха 175ки :rofl: Монтажа им беше извършен,благодарение на fenabg и миткото /ех тая Дупница,даже годеницата е от там/.Газовата беше настроена и профилактирана из основи.На нея колата е малко по-тромава,но днес за 450км изгори 33литра газ.На бенз пак толкова,иначе колата не е като да не върви...
DSC00017.JPG
DSC00017.JPG (1.42 MiB) Видяна 9123 пъти
DSC00017.JPG
DSC00017.JPG (1.42 MiB) Видяна 9123 пъти
Това е днес на връщане от Пловдив.Можеше и още,но мотора почна много да се тормози от високия оборот и ми стана жал :?: Иначе 130-140 си ги държи без ядове.Даже,понеже като сме си двамата аз и карам колата някаква руса цафиянка ми се направи и ми показа среден пръст и я годин после близо 10 мин със 160км/ч :lol: Накрая тая на караминиол влезна в една бензиностанция да зарежда от страх ако я набарам,явно ме е чула как псувам :D Колата в момента си ускорява много прилично,даже на газ е по-добре от колкото преди на бензин,а на бенз е откачена,особенно на високи.

По колата до месец се очаква да има стрътове,таблото с километража се поръчва сигурно още в понеделник,ел стъкла не щем :P ,алармата се оказа че си работи,та си има и централно вече към нея... Отпролет ще се монтира фенер от д15ка,която скоро ще е купена и няма да се бърза с подготовката и,просто няма лев.За лятото колата ще получи и 14ки гуми на 185 ширина и по една щанга от пред и отзад.Генерация само ако изпаднат читави кюнци,че и аз и приятелката си ценим слуха и книжките.Може да му прасна и една изолация като се стопли времето,че ми писна да чувам пътя постоянно.

В общи линий това е проектчето.Колата трябва да е приятна за каране и да позволява "безсмислено бръмчане по пистите и горене на високооктанов бензин,докато гумите викат"левче-левче." :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :devil: Кеф цена няма 8)
Отворен съм за градивни предложения,също и нетолкова градивни/без да си сменя мотора/ и дискусий в темата и всякакви въпроси.

п.п.Мислех с отварянето за главата да му сменя и коляновия вал и биелите с д15кови,но ме е шубе да не качи много степеннта на сгъстяване и да се прецака всичко.

Потребителски аватар
dominiko
Moderator
Moderator
Kapa: civic ej9
Контакти:

Мнениеот dominiko » 28 ное 2010, 23:37

Чакам развитие и снимки, аз я видях темата, но не съм писал, може ми ще искаш да си я доразвиеш :).Поздрави и само напред и нагоре :honda: .

krasi-mir : "п.п.Дом е като шоп, нищо, че е от Шумен - "И сами да съм на пато, па, че се гоним!"
Изображение

Потребителски аватар
necentrovaniq
Хонда Гуру
Хонда Гуру

Мнениеот necentrovaniq » 28 ное 2010, 23:44

Развитие скоро,снимки-утре,че тряя да я наснимам,а иначе който иска нека задава в темата въпроси.Това не е сектретна кола на НАСА,а лесен начин да се возиш качествено.Това ми беше и основния довод да остане карб.
Между другото проблема със слабите фаров беше решен така
PB280050.JPG
PB280050.JPG (122.02 KиБ) Видяна 9060 пъти
PB280050.JPG
PB280050.JPG (122.02 KиБ) Видяна 9060 пъти

Потребителски аватар
necentrovaniq
Хонда Гуру
Хонда Гуру

Мнениеот necentrovaniq » 29 ное 2010, 19:26

Ето и обещаните снимки.Малко са на тъмно,но тя колата и без това не е много чиста в момента :lol: Важното е,че си има калобрани 8)
PB290059.JPG
PB290059.JPG (109.25 KиБ) Видяна 9060 пъти
PB290059.JPG
PB290059.JPG (109.25 KиБ) Видяна 9060 пъти

PB290056.JPG
PB290056.JPG (78.18 KиБ) Видяна 9060 пъти
PB290056.JPG
PB290056.JPG (78.18 KиБ) Видяна 9060 пъти

PB290055.JPG
PB290055.JPG (80.16 KиБ) Видяна 9060 пъти
PB290055.JPG
PB290055.JPG (80.16 KиБ) Видяна 9060 пъти

PB290054.JPG
PB290054.JPG (97.54 KиБ) Видяна 9060 пъти
PB290054.JPG
PB290054.JPG (97.54 KиБ) Видяна 9060 пъти

А това е новото захранване.То има един основен мунис спрямо старото-няма смукач.Колегата от който ги купих/nonamed/ ми ги прати с модул за него,но само на бензин работи.
Сега съм в изпаднал в едни вафлички и храсти дали да не сложа нормална филтърна или направо "спортен"филтър за 50-60 кинтас,че за стоковия ми искат 25-30 кинта и то с доставка.Временно проблема е решен,благодарение на една отверка с която го пробих :?:

Потребителски аватар
necentrovaniq
Хонда Гуру
Хонда Гуру

Мнениеот necentrovaniq » 14 дек 2010, 19:32

Нов ъпдейт.Днес ми пристигна таблото. :rofl: Има си оборотомер и све.Само трябва да им разменя плексигласите,че на ноовото нещо не ме кефи... Е и крушките трябва да си ги завъртя.Притеснява ме едно нещо-уреда за тунджата показваше на средата и като му махнах плексигласа и по погрешка го пипнах и той падна на "0",но не усетих някаква съпротива или звук на чупене.Дано не съм го прецакал.Счупи ми се и лосчето за топлото.Имам ново и ще падне едно разглобяване при предновогодишното затопляне или някое януарско такова... Евала на колегата Spasko52 за таблото,лосчето и 4те гайки за джаните :bow:

Снимки като го монтирам 8)

Потребителски аватар
necentrovaniq
Хонда Гуру
Хонда Гуру

Мнениеот necentrovaniq » 24 фев 2011, 21:13

Уф,
Много прашно било тука :rofl:
Таблото тази вечер беше монтирано. Плексигласа беше подменен и понеже всичко става от 5ти път по тая кола уреда за бензина си показва каквото му е кеф :@ Нищо,ако някой има излишен да свирка. Снимки на таблото в неделя вечерта заедно с клипове от зимната среща в Дупница. Междувременно колата се сдоби с тиква от д15ка,италианска чисто нова бобина, гарнитура на делкото и се търси бензинова помпа външна, че май месец тиквата треа да се монтира. Преди това има да се прави ново правене на веждите, че пак се появи ръжда. Стискайте палци до 2 месеца ще е бегачка като хората :D

п.п.Сега като има оборотомер и направо се плаша ккато дам газ :rofl:

Потребителски аватар
DaKaw
Administrator
Administrator
Kapa: Civic 6g EJ9
Контакти:

Мнениеот DaKaw » 01 мар 2011, 04:44

Стикаме палци за бегачката , колега!

П.С. С тия цени не бензина не ти трябва да си оправяш уреда за показване :rofl:

Поздрави.

Парите не правят човека по-богат, а по-зает.

Потребителски аватар
митйо
Новак
Новак
Kapa: хонда сивик

Мнениеот митйо » 21 мар 2011, 20:57

докаде стигна с комара? стягай го за пролетната среща в Дупница да ги замериме!!!

Върни се в “Цялостни тунинг проекти”