И аз във филма...

Модератор: doctor

Потребителски аватар
Cinderella
Moderator
Moderator
Kapa: K20A6
Контакти:
Status: Извън линия

Re: И аз във филма...

Мнениеот Cinderella » 25 дек 2011, 18:46

Latest post of the previous page:

Колега, благодаря за страхотната тема и за снимковия материал! Желая ти успех с проекта! :honda:

There is no second chance to make a first impression Изображение

Потребителски аватар
danchovek
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Kapa: Civic 6

Мнениеот danchovek » 28 дек 2011, 22:38

Днес също поработихме малко по колата.
Сглобихме дросела, сменихме горивния филтър, сложихме EVAP-а (мисля, че така беше) и почнахме да напасваме маркучи и жила. Доста паснаха, но един маркуч за парното дойде 100 мм. по-къс.

Изображение

Тази тръбичка, която се вижда над скобата на тампона, я откачихме и махнахме. След това махнахме късия маркуч, резнахме го на 2 и м/у 2те части сложихме стоманена неръждаема тръбичка, дълга 100 мм.

Изображение

И стана супер.

Жилото за газта се оказа не на място. Беше или дълго, или късо, зависи откъде се мисли да се прекарва. Избрахме по-късия път, но жилото беше 50-60 мм. по-дълго. Извадихме го от към педала на газта и го резнахме. Бащата направи алуминиева "пъпка" и я кримпахме. Стана по-добре от фабричното, но забравих Фото апарата, а на телефона ми падна батерията и ще снимам сл. път.

За нещастие обаче счупихме една джаджа, която се намира над смукателя, закрепена за него.

Изображение

На колата седи в такова направление (счупеното парченце сочи нагоре към капака):

Изображение

Дали се продават нови такива? И какво изобщо е това? С 2 маркуча е. Единият влиза в смукателя, а другият предполагам трябва да влиза в EVAP-а (екологията). Дайте някаква информация за тази джаджа, моля!

Поздрави!

Потребителски аватар
motor1sta
Moderator
Moderator
Kapa: 4G D15Bzle (ED6)

Мнениеот motor1sta » 29 дек 2011, 00:16

Махай и EVAP-a и си свиркай :)

Потребителски аватар
danchovek
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен

Мнениеот danchovek » 30 дек 2011, 08:01

Е как? А всички тия маркучи и вакууми, които минават през него?

Потребителски аватар
danchovek
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен

Мнениеот danchovek » 15 яну 2012, 18:17

Пичове, имам нужда от човек, който е минавал през тази маневра и е запознат с инсталациите на тия коли... Даже най-добре ще е някой такъв да я направи тая инсталация. Ще си платя, няма проблем, само да се свърши работа...

Който е навит да си давата телефона на лично и звънкам да се разбираме...

Потребителски аватар
danchovek
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен

Мнениеот danchovek » 04 мар 2012, 12:51

След дъъъъълго мислене, правене и преправяне се разбра, че явно няма да запали с P9K компа. Благодаря на колегата Aphex (от червения форум), че се отзова и с неговия комп успяхме да запалим колата. Взех P28 и сега ще трябва да се позанимават разни хора с него. След като го сложим следва да подредим кабелите и да затворим разните кутийки. След това ще се сменя спирачната помпа със сервото, бензиновата помпа, задните носачи, ще се слага стаб. щанга отзад и ще се заема да си правя разпънки. Очаквайте подробен снимков мат'рял.

Потребителски аватар
danchovek
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен

Мнениеот danchovek » 28 мар 2012, 23:49

Мога да се похваля, че проектът е завършен. С малко дефекти, но ще работи така, докато изчистя малко по малко нещата. Колата е готова, работи и върви. Не съм махал катализатора и си седя със стоковата генерация, което след катализатора е на 57мм. до резонаторното гърне, след него става по-малка, но не помня колко. Много ми харесва как се държи моторът - има си ниски, има си високи и много еластичен. Засега съм си сложил филтъра от D14-ката, че не можах да си намеря читав конусен за не много пари. Лошото е, че при довършителните работи нямах възможност да снимам. Каквото имам, ще кача тия дни.

Потребителски аватар
dominiko
Moderator
Moderator
Kapa: civic ej9
Контакти:

Мнениеот dominiko » 29 мар 2012, 04:03

Браво :).

krasi-mir : "п.п.Дом е като шоп, нищо, че е от Шумен - "И сами да съм на пато, па, че се гоним!"
Изображение

Потребителски аватар
danchovek
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен

Мнениеот danchovek » 27 апр 2012, 00:06

Такааа.... Взех си направена инсталация и един пичага ми я нагласи. Сега колата мърка. Оказа се, че stock генерацията е на 57 мм., а моята е 57 външен, но 45 вътрешен, защото на D14 генерацията е тръба в тръба, докато на B18 си е чиста тръба. Според някои хора ми е спъната във високите така и върви до към 6000 об./мин. Сега мисля да търся вариант за генерация на 60 мм. Почти е измислено.
Трябва да кача снимки, но все не ми остава време. Ще се заема тия дни с това.

Потребителски аватар
dominiko
Moderator
Moderator
Kapa: civic ej9
Контакти:

Мнениеот dominiko » 27 апр 2012, 06:10

Няма какво да мислиш за генерацията, че и си от София - обаждаш се в Метаком, и си поръчваш неръждавейка, имат с Ф 60.5 (вътрешно), дебелина на стената 1.5 мм, което давам 63.5 Ф като цял размер, 20 и няколко лева беше метъра, три ще ти стигнат.Вече ако има къде да ти я кривят друго не ти трябва, а ако ще се прави с колена, вземи си 4 колена, по 11 лева са :). За 110лв си имаш чисто нова генерация от неръждавейка :) и то огледална.

krasi-mir : "п.п.Дом е като шоп, нищо, че е от Шумен - "И сами да съм на пато, па, че се гоним!"
Изображение

Потребителски аватар
danchovek
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен

Мнениеот danchovek » 29 апр 2012, 17:30

Ами мислех да е Ф60 (външно) и да е алуминизирана тръба, че е по-евтина. С 2 проходни резонаторни гърнета и с едно елипсовидно крайно, което да не е проходно.

Върни се в “Цялостни тунинг проекти”