И аз във филма...

Модератор: doctor

Потребителски аватар
danchovek
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Kapa: Civic 6
Status: Извън линия

Re: И аз във филма...

Мнениеот danchovek » 29 апр 2012, 17:30

Latest post of the previous page:

Ами мислех да е Ф60 (външно) и да е алуминизирана тръба, че е по-евтина. С 2 проходни резонаторни гърнета и с едно елипсовидно крайно, което да не е проходно.

Потребителски аватар
danchovek
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Kapa: Civic 6
Status: Извън линия

Re: И аз във филма...

Мнениеот danchovek » 03 сеп 2014, 20:48

Да съживя малко темата:

Генрацията е на ф60х2 алуминизирана тръба с 30 см. проходен резонатор и крайно гърне - елипса, реплика на суперспринт (вход 60мм и изход на толкова).

Сложих задна стаб. щанга (мисля, че беше 17 мм), разпънка отпред, горе и волан Momo Corse (свален от Lancia Delta Integrale). Фланеца за волана не изключва мигачите (турски е), но се свиква с това. Даже на моменти ми е по-добре като не ми ги изключва.
Изображение
Изображение
Изображение

Спирачна помпа 15/16 със сервото. Колата спира много добре. Още си карам с регулатора за барабаните отзад и няма грижи. Малко повече спира отзад колата и ям по-бързо накладки, но не е болка за умиране.

От кутия за протеин си направих кутийка за филтъра, като изведох въздуховод до бронята. Не стана крайно грозно. Облякох въпросната кутия с някаква скъпа топло-изолация (набарах я от един строеж).

Това лято бях 2 месеца болнични и си седях в нас много и един ден нещо изтрещях и си надупчих задната броня, защото чух, че подобрявало аеродинамиката. Потърсих в нета инфо и уж беше така, но е грозничко. Исках да взема дефузьор, но цените бяха доста високи, а на мен не ми се занимаваше да си правя сам и накрая надупчих бронята. Там вече стана много грозно, но така или иначе аз отзад не я гледам.

Взех си си сложих амортисьорче на двигателя (слагат ги по интегрите).

А още преди време (малко след като сложих B18) си взех Lanzar Opti1222d:
Изображение

И усилвателче Lanzar Vibe241:
Изображение

Един колега ми сметна кутийка, която заема почти целия багажник, но свири много добре. Трети човек ми направи въпросната кутия и ги монтирах.

CD-то е Alpine CDE-9880R. Свири много приятно от 30Hz нагоре.
Изображение

Поръчал съм си маховик от Integra DC2. Няма точна информация, но в нета намерих, че го дават м/у 7,030 кг и 7,200 кг. За стоковия на B18C4 също не намерих точна информация, но пак варираше м/у 9,5 кг и 10 кг. Като пристигне интегровия, ще ги премеря и ще пиша кой колко тежи.

За сега толкова мога да добавя по темата. Снимки ще кача в най-скоро време.

Върни се в “Цялостни тунинг проекти”