Въпроси за Акорд

Хонда Акорд

Модератори: AMD, motor1sta

Потребителски аватар
JapCar
Новак
Новак
Kapa: Honda Accord 2.2 i-CTDi
Status: Извън линия

Въпроси за Акорд

Мнениеот JapCar » 07 апр 2015, 22:47

От седмица имам Акорд 2.2 iCTDi Executive, 2007, фейслифт, 80000 мили (живея в Англия).
Сега си карам Авенсиса, но утре може би ще прехвърля застраховката на Акорда и ще го подкарам. Не обичам да ходя по сервизи, до сега сам се грижа за колите си, за това докато я опозная ще имам някои въпроси.
Преди да я подкарам искам да оправя някои неща и на първо време имам 4 въпроса:

1.- Задния плафон е малко лепен с тиксо, та трябва да го сменя. В багажника имаше нов и опитах да го сменя, но не можах да го сваля. Развих 3те гайки отвътре, мърда, но е хванат още някъде. Дали няма някой винт под бронята (или в багажника) вертикално нагоре и да трябва тя да се сваля? Има ли някъде сервизно ръководство където да видя това?
2.- Предните фарове за мъгла (елипсовидни) в бронята са счупени, трябва да ги сменям след като намеря. Как става това, отново е нужно сервизно ръководство?

3.- Съединителя ми се струва доста по-твърд от на Авенсиса. Мислех, че може би за този модел си е така, но намерих документ от последното сервизиране януари и механика е писал, че съединителя е твърд и препоръчва смяна на съединителя. Нямам обяснение кое не е наред за да е твърд...при износен, симптомиите са други, при омекнали пружини е обратното...Какво бихте казали по въпроса?

4. Искам да намеря и направя профилактично почистване на ,EGR, MAF сензора и SCV клапана на помпата (ако има такъв както на Тойотите). Къде е мястото на масления филтър, това отгоре в ляво от нивомерната пръчка ли (гледано отпред към двг)?
Кажете моля от къде да изтегля сервизно ръководство (руски, английски), от там да видя кое къде е и как се сваля.

Потребителски аватар
Мирослав Георгиев
Новак
Новак
Kapa: Хонда Акорд

Re: Въпроси за Акорд

Мнениеот Мирослав Георгиев » 03 апр 2018, 17:36

Плюсове и минуси за Акорд 1.8 136к.

Потребителски аватар
JapCar
Новак
Новак
Kapa: Honda Accord 2.2 i-CTDi

Мнениеот JapCar » 03 апр 2018, 19:31

Страхотна активност в този форум... :)
Все пак като питаш, трябва да дадеш някъде кой акорд, година, генерация... Имам предвид, че 1.8 са бензинови 6та генерация, но двигателите са два вида 7A-FE и новите V-Tec...

Потребителски аватар
Цецо_88
Новак
Новак
Kapa: 123456789

Мнениеот Цецо_88 » 11 апр 2018, 00:56

Здр. Приятели,искам да попитам преди 3, 4 дена си взех хонда акорд, (2.0 куб, 105 коня тди, 1998 год.) Имам проблем когато се движи, почва да губи обороти да гасне да прехълцва и не знам какво да правя вече сменил съм филтри,ремаци,масла, свещи подгревни. Ако някои може да помогне бшагодаря предварително. :honda:

Потребителски аватар
Цецо_88
Новак
Новак
Kapa: 123456789

Мнениеот Цецо_88 » 11 апр 2018, 01:59

Здр. Приятели,искам да попитам преди 3, 4 дена си взех хонда акорд, (2.0 куб, 105 коня тди, 1998 год.) Имам проблем когато се движи, почва да губи обороти да гасне да прехълцва и не знам какво да правя вече сменил съм филтри,ремаци,масла, свещи подгревни. Ако някои може да помогне благодаря предварително. :honda:

Върни се в “Accord”