Технически ръководства за Акорд

Хонда Акорд

Модератори: AMD, motor1sta

Потребителски аватар
ELFCHO86
Новак
Новак
Kapa: Хонда Акорд
Status: Извън линия

Re: Технически ръководства за Акорд

Мнениеот ELFCHO86 » 09 сеп 2014, 20:51

Latest post of the previous page:

Колеги аз си търся технически данни за Хонда акорд 96-98 F18A3 1.8i 116коня.

Потребителски аватар
vampo
Новак
Новак
Kapa: d15БеЗле Swapped (d16a6)

Мнениеот vampo » 22 фев 2015, 22:44

Сервизно ръководство за Хонда Акорд => (CL7, CL9, CM1, CM2, CN1, CN2) 2003-2008
http://allautoinfo.org/service-manual/17575-honda-accord-esm-2003-2008.html

Потребителски аватар
Tokio
Новак
Новак
Kapa: Honda
Mitsubishi

Мнениеот Tokio » 22 фев 2015, 23:16

Tokio написа:Отново ти благодаря, колега, за линка, но за съжаление (както написах по-горе) има разлика в разположението на предпазителите и релетата от преди и след фейслифта. Преди фейса подгряването на горивото е в отделен резервоар, докато след фейса е обединен в едно с горивния филтър. Там, където преди фейслифта е сложено релето за подгряване, след фейса в тази кутия има едно реле по-малко и вероятно липсващото реле е за подгрева на нафтата. Започвам да си мисля, че след фейслифта подгряването на горивото се управлява от компютъра на колата. Ако наистина е така, чака ме много разглобяване... но преди това трябва да съм на 100% сигурен, че релето, което търся е заменено с електронно управление.

Пропуснал съм да споделя какъв беше проблема, . Търсих информация от Хонда България, но те ми поискаха пари за да ми кажат къде се намира релето и кой е предпазителя за него. Отправих въпроса си директно към производителя на тази кола в Япония, питането ми е препратено към представителството в България и от там получих отговор, който за съжаление се оказа неверен... не знам какво да мисля, дали е от незнание, или нарочно са искали да ме заблудят... отговора гласеше, че търсеното от мен реле се намира там, където е преди фейса. Да, ама не! След фейслифта релето за подгряване на горивото се намира на друго място - над подкалника зад левия фар. "Дефекта" се оказа че не е дефект, въпросното реле е поставено в пластмасова кутийка за да не се мокри от вода и влага, то се беше извадило от мястото си и контактуваше само на управляващата намотка, силовите контакти не контактуваха. Поставих го на мястото му и проблема се отстрани! Споделям това с вас, за да може всеки, който чете в този форум и има същия проблем да си го отстрани сам.

Върни се в “Accord”