Prelude съвет

Хонда Прелюд

Модератори: AMD, motor1sta

Потребителски аватар
didotooo
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Kapa: 300zx & Civic 5 gen
Контакти:
Status: Извън линия

Prelude съвет

Мнениеот didotooo » 10 юли 2010, 15:36

Копвам си мнението от друг форум,че там нещо нямат мнение по въпроса,евентуално тук ако някой има какво да каже :)

Падам си по по-различните коли - особено японските,като имам ето тая,но не е с тоя двигател,просто не намерих друга снимка :)

И понеже тая барака ми задоволява желанието за постоянно разглобяване и ремонти,искам нещо което да ми е за всеки ден,но да не е безлична купчина желязо.Още първия път когато седнах в Prelude 4gen останах впечатлен от прословутото табло от край до край Спортен дух и здрав мотор - отлична комбинация...Тогава нямах пари за втора кола и остана на заден план...В момента съм в Прага и точно преди няколко дена случайно погледнах в мобиле.бг и видях че за 2500-3000 лева има на пръв поглед запазени нов внос 4gen. Ако всичко е наред ,зимата когато се прибера в България ще си взема една такава мания Германия ми е наблизо , но нямам опит с колите от вън и няма да мога да си я докарам до България... за това съм се насочил към бг обявите. Та въпроса ми е мога ли аджеба да се уредя и аз със сравнително запазен прелюд 4 до 3000 лева? Още повече че зимата ,когато се прибера цените се предполага че ще паднат малко или много... Насочил съм се към 2,3 160 hp мотора , но ако намеря запазена двулитрова може и нея да купя...абсолютно стокова ,най-много с лети джанти -не си падам по коли с 20 кила смола и кит по тях. Другата година ще уча извън България и ми трябва надеждна кола с която да пътувам,когато ми се наложи... Та това са ми критериите ....

Потребителски аватар
didotooo
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Контакти:

Re: Prelude съвет

Мнениеот didotooo » 10 юли 2010, 15:38

Другото което ме интересува е има ли някаква разлика примерно Prelude 92-3 и Prelude 95-6 ? Говоря за промени в двигателя ,купето и оборудване.... има ли facelift 4Gen или от началото на производството до края си е еднаква? Vtek мотора от коя година се монтира в prelude? И на какво трябва да обърна по-голямо внимание при оглед на Прелюд...изобщо всякаква информация относно колата не е излишна...особено ако някой има такава :) Благодаря пак :up:

Потребителски аватар
Kompir
Новак
Новак
Kapa: civiccccc

Мнениеот Kompir » 12 юли 2010, 10:01

Здравей колега и аз съм много запален по прелюдите и особено 4 и 5 генерация следващия нещо не ми допада.Засега карам Сивик но скоро мисля да скоча в прелюд и то точно 4ген ;) .Засега и аз разглеждам обяви и има читави прелюдчета за по около 3000-3500 има и по-тънки но просто не си заслужават ,ремонтите в последствие ще ти излязат повече.
Поздрави

Потребителски аватар
didotooo
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Контакти:

Мнениеот didotooo » 12 юли 2010, 13:33

Мдаа страхотен е :) Гледам през 3-4 дена и обявите се сменят,харесах си една за 2000 лева ,на вид изглеждаше добре,но ме съмняваше ниската цена и за това викам да питам аз :D но предполагам че ще мога да отделя около 3000 лева когато се върна в България и няма да се мятам на най-евтината... иначе търся черен прелюд около 94 година 2,3 160 коня мотора ,ако намеря такъв и с хубава 17 джанта ще е супер! Имаше такава обява за около 3000 лева ,но е продаден вече ...

Потребителски аватар
policaja
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Kapa: PRELUDE

Мнениеот policaja » 25 авг 2010, 20:59

didotooo написа:Другото което ме интересува е има ли някаква разлика примерно Prelude 92-3 и Prelude 95-6 ? Говоря за промени в двигателя ,купето и оборудване.... има ли facelift 4Gen или от началото на производството до края си е еднаква? Vtek мотора от коя година се монтира в prelude? И на какво трябва да обърна по-голямо внимание при оглед на Прелюд...изобщо всякаква информация относно колата не е излишна...особено ако някой има такава :) Благодаря пак :up:

много добре си се насочил колега,тази кола е голям кеф,имам я от три години и нищо не съм пипал по нея,освен глезотий,модела е 1992-1996год.,като от 1995 има фейслифт,който е- бели фарове,бели мигачи-това по екстериора,а по интериора-барчето между седалките и подлакътника

Потребителски аватар
Razorsedge
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Kapa: Accord K20A6

Мнениеот Razorsedge » 26 авг 2010, 09:48

Kompir написа:особено 4 и 5 генерация следващия нещо не ми допада.

Колега нещо се бъркаш. Няма следваща генерация Прелюд след 5-та.
За по-сигурно погледни темата на колегата men4e, за да се ориентираш кои генерации имаш предвид.

Потребителски аватар
didotooo
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Контакти:

Мнениеот didotooo » 28 авг 2010, 08:46

Благодаря за инфото :) А някой може ли да качи снимки на интериора за модела преди фейса и след ...За да знам какво губя ако взема прелюд преди 95 та ... Въпреки ,че мога да намеря по нататък фейслифтов на части и да си прехвърля на моя това което липсва като екстри по интериора :)

Потребителски аватар
Mr.Zion
Новак
Новак
Kapa: Honda Prelude
Контакти:

Мнениеот Mr.Zion » 05 окт 2010, 23:00

Ами приятелю, ще ти помогна до колкото мога.. И аз карам Prelude 4-та генерация и съм страшно доволен от автомобила, като имаш предвид че съм карал всекакви Голфове 4-ки и тнт. това е излючително здрава кола, но и много капризна в някои отношения.. Имам и една 124-ка от 93-та година на Мерцедес, която е по здрава, но не върви :) Както и да е.. Моя съвет е да не се връзваш на "Лъскавите" Прелюди за по 3000 лв. щото много от тях са продухани от всякаде.. А и както имаш намерение да патуваш извън БГ.... Ще ти излезе скъпичко.. Както казах здрава, но и капризна.. трудно се чупи нещо, но счипи ли се си приготви пари :) Моята Хонда я карам вече 2 години и половина и съм и правил 2 ремонта досега, като първия път ме остави на пътя за съжаление... :( (скъсах ремък и после се оказах на калпави майстори които ми сложиха различни клапани) Първия ми съвет е да си сменяш редовно маслото и редовно да си сменяш ремъка по предписание.. 2-рия ми съвет е когато ти сменят накладките (или сам си ги сменяш - незнам, аз лично си ги сменям сам, по добре е за теб ) Гледай да си купуваш накладки с датчици, щото после рискуваш да имаш проблеми с ABS-a, Ако имаш проблем с ABS-a което е доста вероятно, така съм чувал, че доста от Прелюдите имат този проблем.. Рискуваш да не си намериш майстор, който да ти ги оправи, обиколил съм всички оторизирани сервизи на Хонда и никой не можа да ми помогне.. Тъпо но факт, в БГ сервизите на Хонда са калпави, щото са важни майсторите и искат да правят само супер коли от 2009г. нагоре.. всякаш през 90-те не са правили Хонди .... Както и да е.. Като цяло колата е страшно издържлива на всичко, освен на калпави пътища... Окачването и е страхотно понеже е нещо средно м/у спортно и комфортно.. Не подскача на всяка вдлъбнатина, но пък в завой влиза с 150 без проблеми (ако си добър) :)
Относно въпроса ти за фейслифт и разлики м/у 93-94 и 95-96г. .. Има но минимални.. дръжките на вратите при по новата версия са имитация на Метал а инъче са си пласмасови... на по стария модел средната конзола минава посредата и отзад играе ролята на подлакатник, които е много удобен, но ако изобщо може някой нормален да седне отзад, понеже е нечовешки тясно.. съответно в подлакатника има голям "джоб" за предмети.. А при по новия модел тази средна конзола е по различна и съответно има малко по различни бутони там и ръчната е по друго яче... Има и 2 вида километражи.. Еиния е нормален, другия е тип "плазмен" (не съм виждал) Казват, че не е кой знае какво.. Пък и таблото си е достатачно красиво така :) По новата версия има Cruze Contol ...
Ако си търсиш хубав - "Лъскав" Прелюд, но и много добре потдържан във техническо отношение.. Аз съм твоя човек ! :) Но не за 3000лв :)

Потребителски аватар
didotooo
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Контакти:

Мнениеот didotooo » 09 окт 2010, 09:24

Колега благодаря за съветите и инфото! Разгледах прелюда ти ,наистина изглежда добре,но проблема е в това че едва ли ще мога да отделя повече от 3000 когато се прибера в бг... По принцип не бих правил компромиси ,веднъж се купува,но нямам избор...

Потребителски аватар
dominiko
Moderator
Moderator
Kapa: civic ej9
Контакти:

Мнениеот dominiko » 09 окт 2010, 09:34

Ей не се научихте сивици да карате :lol: :boii: шега разбира се - прелюда е прекрасна кола :honda:

По това което прочетох ми се струва, че твоите изисквания за колата и 3000лв които си отделил нещо не съвпадат, струват ми се малко на мен лично тея пари, че и хубави джанти 17"..... незнам.

krasi-mir : "п.п.Дом е като шоп, нищо, че е от Шумен - "И сами да съм на пато, па, че се гоним!"
Изображение

Върни се в “Prelude”