Прелюда изстива....?

Хонда Прелюд

Модератори: AMD, motor1sta

Потребителски аватар
necentrovaniq
Хонда Гуру
Хонда Гуру
Kapa: д14а2 & Д13б2 дуал
Status: Извън линия

Re: Прелюда изстива....?

Мнениеот necentrovaniq » 25 окт 2011, 20:03

Latest post of the previous page:

Имам една,
Палиш и чакаш да загрее.Включва перката. Гледай таблото като я включи и я погледни като я изключи. Ако имаш как замери и градусите на водата, ама си е рисково да махаш капачката. Да няма някъде пробит кабел към датчика за перката или да е заминал и да държи перката включена по-дълго? На нас сивиците ако са на парно зимата перка пуска ако работи поне 15мин на място. Иначе не. Перката се чува като стартира. Можеш и да си изкараш една лампа в купето и да гледаш кога и как се включва перката 8)

Ако един проблем си има решение, значи не е проблем :)
В главата ми има 3ма бръмбари , но са с вишо сите и играят " Каре белот "

Потребителски аватар
rollin
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Kapa: Prelude 4G H23
Контакти:

Мнениеот rollin » 26 окт 2011, 17:24

necentrovaniq написа:Имам една,
Палиш и чакаш да загрее.Включва перката. Гледай таблото като я включи и я погледни като я изключи. Ако имаш как замери и градусите на водата, ама си е рисково да махаш капачката. Да няма някъде пробит кабел към датчика за перката или да е заминал и да държи перката включена по-дълго? На нас сивиците ако са на парно зимата перка пуска ако работи поне 15мин на място. Иначе не. Перката се чува като стартира. Можеш и да си изкараш една лампа в купето и да гледаш кога и как се включва перката 8)

При включване и изключване на перката на прелюда няма как да се види дали мърда понеже уреда който показва не отчита такива малки колебания. Мерих с термометър от тея за храните температурата в радиатора и най високата температура която замерих беше около 93 градуса ори работещи перки....

Потребителски аватар
dan4060
Хонда Гуру
Хонда Гуру
Kapa: Honda Accord

Мнениеот dan4060 » 26 окт 2011, 17:45

Колега ,замерил си темп. при включена перка и показва 93 гр.Това е добре .Мериш темп. от радиатора нали.Как тогава пишеш, че колата истива.Не може да истива при тази температура. Ако е така отиват нещата на неизправен- термостат.Явно и него си сменял, но много ментета има.п.п. но да тълкуваме нещата--вдига температура но колата истива.Питането ми е -как забелязваш ,че истива--по манометъра или според топлината на парното.Има датчик за температурата-проверявал ли си го.Айде виж тия неща и ми пиши подробно, какви симптоми преобладават.Ще ти помогнем-не се кахъри.Поздрави.

За да получиш повече от живота,
дай повече от себе си.

Потребителски аватар
necentrovaniq
Хонда Гуру
Хонда Гуру
Kapa: д14а2 & Д13б2 дуал

Мнениеот necentrovaniq » 26 окт 2011, 18:23

А на колко градуса изключва перката? Ако можеш и когато изстине да я премериш ще го хванеш коя гад те ебава...

Ако един проблем си има решение, значи не е проблем :)
В главата ми има 3ма бръмбари , но са с вишо сите и играят " Каре белот "

Потребителски аватар
rollin
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Контакти:

Мнениеот rollin » 27 окт 2011, 11:06

На ново започвам да обяснявам :)
Значи:
-Колата като е на място си загрява според показанията на уреда нормално. При такова загряване отворих капачката на радиатора и премерих с термометър за храни (изключително верен) 93 градуса при вече работещи перки.
В момента който тръгне колата да се движи и измине някакво разстояние (примерно 1км след като е била загрява оптимално) уреда вътре пада с едно деление и по това съд, че колата изстива.
Като сложа картон на радиатора колата започва да си загравя, но чувам перки и в движение и за това махнах картона макар да не светна делението на уреда за загряване повече от нормалното....
Освен моя си термостат съм купил още 2 различни марки които имаше в магазина(други няма) и с двата проблема е същия.
Другото интересно е, че при загррял мотор мога да отвъртя капачката на радиатора без да има каквото и да е налягане в системата (в смисъл няма "фъш" и бе блика силна струя антифриз) нз дали това е нормално....
Та общо взето това е, сега може да пробвам с това като карам и седи изстинала да слезна бързо и да премеря температурата в радиатора ама нз дали ще е достоверна информацията понеже ако си е минала на малък кръг радиатора ще е студен и нищо няма да разбера...

Потребителски аватар
Mas7aK1lla
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Kapa: Honda prelude 5

Мнениеот Mas7aK1lla » 27 окт 2011, 13:18

Колега , тази тема е и в 2та форума.От доста време и хвърлям по 1 поглед и се чудя , защо не отиваш в някой сервиз да я погледнат , най-малкото да я обезвъздушът отново и да погледнат тези капачки които ги имаш.На мен също ми изстива прелюда ако не го оставя да достигне работна темепратура и тръгна веднага от нас.Т.е не може при 0 градуса навън , да ти загрее за 3 мин колата оптимално.Отделно ако включиш парното на топло веднага при запалването още повечко ще почакаш , отделно не бичи парното веднага при достигане на оптимална температура , дай го на 1ва степен да поработи поне 5 мин и тогава го бичи до 4та.Тези термостати не ги знам какви са които си ги взел , но аз съм си поръчал оригинален който е 16 долара в Щатите.Оригинален с доставка от Бултрако е 80 лв което също не е цифра пари ако не можеш да си поръчаш от доставките по форумите.Другият вариант е да ти е запушен твоят радиатор.Видимо може да е добре но ако е оригиналният незабравяй , че е на 15 години.Това са консумативи все пак , колата на всичкото отгоре не си я купувал нова предполагам , така че незнаеш кой как я е карал и с антифриз ли с вода ли.Мой съвет е , отиди на сервиз да я видят , ако имаш възможност ако ли не си поръчай поне оригинален термостат , за да си сигурен в него.Аз такива консумативи като термостат , крушки примерно , филтри си взимам оригинални.Не са цифра пари а поне разликата е....разликата е описана в доста теми няма какво да изреждам тук.Няма от какво друго да изстива според мен освен термостат , запушен радиатор , да ти губи антифриз от някаде или да е много гъст антифриза и да не може да се справя и водната помпа та и от там може да имаш проблеми което е много по-малко вероятно все пак но...Както знаеш 50/50 се разрежда с вода а от Хонда го продават готов за употреба.На мен оригиналният си за хонда си го купих и ми струваше 40лв.Успех и дано скоро оправиш проблема и пиши ако има развитие.Поздрави

P.S Да добавя нещо.Когато сменях радиатора , оригиналната ми капачка не ставаше на новият радиатор.Много странно ми стана.На всичкото отгоре другата капачка беше на 0.9 а старата на 1.1.Хората от сервиза казаха че няма проблеми но аз като недоверчив човек който живее в България си прочетох в manual какво пише а там се казва "от 0.9 до 1.3".Твоята капачка на радиатора читава ли е ? Ако си от София , мога да ти дам мойта която е работеща да я пробваш дали не е и от нея.

Потребителски аватар
rollin
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Контакти:

Мнениеот rollin » 27 окт 2011, 14:38

Ами не не съм от София. На капачката ми пише 0.9 бара
Иначе ако има запушен радиатор или проблем с несмогване на водната помпа нали ще загравя? а тука говорим за изстиване....
На майстори съм се отказал да ходя понеже са НЕКАДЪРНИ и само сменят консумативи и не се оправя(за това имам вече една чанта термостати)
Що се отнася до това как, кога и колко да пущам парното... тая кола я имам вече година и половина и съм наясно как работеше преди и сега. В най големия студ още с паленето дори да пусна парното да духа на топло и то на макс, колата ще си загрее до оптималното и ще си поддържа температурата....
Не знам вече какво да правя... не е проблем да купя и още един термостат стига да е от него !

Потребителски аватар
AMD
Moderator
Moderator
Kapa: 5ген. Сивик B16А2

Мнениеот AMD » 27 окт 2011, 14:57

абе ,този мотор още ли не сте го разглобили :D
По принцип за да изтива мотора проблема е термостат,ако е нещо друго(помпа,радиатор)ще грее.Датчика на главата ,който е за показанията на таблото мерихте ли го? Като тръгне да изтива,парно има ли ? Да не сте разменили някой маркуч около термостата ?

Потребителски аватар
Mas7aK1lla
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен

Мнениеот Mas7aK1lla » 27 окт 2011, 16:06

Само за пример , не с хонда а с друг японски автомобил ( Сузуки Витара ).Зимата като паднеха температурита доста в планината , главно там се караше и падаше температурата на джипката а "уж" всичко беше изрядно.Под падаше искам да кажа , че едвам загряваше.След смяната на капачка , термостат и радиатор се оправи.Незнам кое от 3те беше , защото го сменихме на 1 път но факта си е факт.

Потребителски аватар
rollin
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Контакти:

Мнениеот rollin » 27 окт 2011, 16:30

абе как ше разглабяме мотора :rofl:
Тоя мотор върви още понеже според хондаджиите това е най "калпавия" мотор на Хонда :D
А малко хора знаят в какви раце попадна и как се кара :devil:
Като казвам изстива имам в предвид държи около 50-60 градуса мисля, понеже маркучите са си доста топли и си има парно.

Потребителски аватар
Mas7aK1lla
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен

Мнениеот Mas7aK1lla » 27 окт 2011, 17:32

Е колега , ти нищо не правиш и само питаш.Смени си термостата и капачката и пак пиши.Така няма да се оправи само с питане.Поздрави

Върни се в “Prelude”