Прелюда изстива....?

Хонда Прелюд

Модератори: AMD, motor1sta

Потребителски аватар
rollin
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Kapa: Prelude 4G H23
Контакти:
Status: Извън линия

Прелюда изстива....?

Мнениеот rollin » 05 сеп 2011, 10:19

Здравейте колеги
На последък колата взе да ми прави някакви номера.... пъро я забелязах като идвах на срещата на Узана.
- При спускането към Габрово колата както си беше заграла и и загасна едната лампа(а тя святка чак след 78градуса)
Първоначално си помислох, че е нормално понеже беше хладно, а аз спускам без газ.... но после я забелязах и на спускането на Шипка, че направи същия номер, даже и на магистралата от Ст. Загора до Първомай на няколко места при каране със 130к/ч как пада температурата под 78градуса...
Съответно и разхода ми на Газ се повиши...
Преди няколко дни купих нов термостат(Vernet - или нещо от сорта беше - уж много добър) но колата взе все повече и повече да изстива дори и в градски условия.... ако я сръчкам яко веднага си вдига температурата ама карам ли я нормално седи студена...
Днеска попитах тоя приятел каде ми продава частите и той каза,че на 99% не е термостата понеже до сега нямал никакви рекламации точно от тази марка... Той спомена, че е възможно да има въздух в системата...
Та според вас от какво може да е? Не съм сменял никога и капачката на радиатора(ако може въобще и в нея да е проблема де...)
Та това е проблема, някой ако има идеи да споделя :)

Потребителски аватар
AMD
Moderator
Moderator
Kapa: 5ген. Сивик B16А2

Re: Прелюда изстива....?

Мнениеот AMD » 05 сеп 2011, 11:10

Провери термостата за всеки случай(в някакъв съд и на котлона :D )ако той отваря и затваря добре, е възможно датчика да не отчита вярно.

Потребителски аватар
rollin
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Контакти:

Мнениеот rollin » 05 сеп 2011, 13:22

Термостата май си работи как трябва...
Сега направих един тест:
- Покарах колата доста(тя си седи само на една светнала лампа за загряване) вдигнах капака и пипнах радиатора - беше си студен. Оставих я да работи на място и светна втората лампа за оптималното загряване и секунди след което се включиха перките, а самия радиатор беше още марен...
От тука ми идва само едно на ум, освен някой датчик да показва грешна информация и в момента в който отвори големия кръг да се включват перките и да я охлаждат....
Някакви идеи?

Потребителски аватар
dan4060
Хонда Гуру
Хонда Гуру
Kapa: Honda Accord

Мнениеот dan4060 » 05 сеп 2011, 16:38

Колега, по твоето писане и опитите ти, разбирам за проблема.Термостата, ако не отваря, трябва да пипнеш не радиатора, а долният маркуч след като е загряла или най добре, когато ти светне 2 рата лампа и се включи вентилатора.П.П Ако, маркуча е марен или по хладен от съпоставка с другият, то значи, че термостата ти не отваря изцяло и работи на малкият кръг.

За да получиш повече от живота,
дай повече от себе си.

Потребителски аватар
rollin
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Контакти:

Мнениеот rollin » 05 сеп 2011, 17:49

dan4060 написа:Колега, по твоето писане и опитите ти, разбирам за проблема.Термостата, ако не отваря, трябва да пипнеш не радиатора, а долният маркуч след като е загряла или най добре, когато ти светне 2 рата лампа и се включи вентилатора.П.П Ако, маркуча е марен или по хладен от съпоставка с другият, то значи, че термостата ти не отваря изцяло и работи на малкият кръг.

И двата маркуча пареха а радиатора беше студен... нз дали е странно или нормално ама така беше :)

Потребителски аватар
AMD
Moderator
Moderator
Kapa: 5ген. Сивик B16А2

Мнениеот AMD » 05 сеп 2011, 18:02

Сигурно е запушен,не е нормално да е студен,при положение че двата маркуча са топли.

Потребителски аватар
rollin
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Контакти:

Мнениеот rollin » 05 сеп 2011, 18:04

баси... май ше ходя на майстор...

Потребителски аватар
dan4060
Хонда Гуру
Хонда Гуру
Kapa: Honda Accord

Мнениеот dan4060 » 05 сеп 2011, 18:08

Подпушен -радиатор.Я ми кажи като пуснеш парното и е загряла духа ли ти топло.За проба.

За да получиш повече от живота,
дай повече от себе си.

Потребителски аватар
motor1sta
Moderator
Moderator
Kapa: 4G D15Bzle (ED6)

Мнениеот motor1sta » 05 сеп 2011, 18:33

Добре бе ама запушен радиатор води до прегряване не до охлаждане. Доста странни симптоми .

Според мен си е термостата:
запали колата и я чакай да почне да загрява. Следи само и единствено долния маркуч!!! Изчакай да се вдигне стрелката и виж дали е топъл (веднага след като се е вдигнала). Ако е топъл - термостат. Там трябва да се загрее поне 2 минути след качването на стрелката и да загрее от раз, а не постепенно ...

Потребителски аватар
sako_dj
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Kapa: CRX B-onzai

Мнениеот sako_dj » 05 сеп 2011, 23:42

колата няма никви ненормални симптоми поне според мен.... ЗАгрява до оптимално и след малко отваря термостата и чак тогава стопля долния маркуч. Радиатора не се стопля колкото маркучите ама нз колко трябва да е той .... А от запушен радиатор ше прегрее а не да стои студена дори в градски условия ....

Върни се в “Prelude”