Honda Civic 2.2i-CTDi Въпрос относно обслужването на този двигател и кола като цяло

Хонда Сивик

Модератори: AMD, motor1sta

Потребителски аватар
alexgto
Новак
Новак
Kapa: Honda Civic 2.2i-CTDi
Status: Извън линия

Honda Civic 2.2i-CTDi Въпрос относно обслужването на този двигател и кола като цяло

Мнениеот alexgto » 18 май 2017, 22:42

Сърдечен привет на целия форум и най-вече на всички фенове на Honda!
Потърсих с ключови думи тема, в която да са обяснени важните неща относно подръжката на този модел:
Honda Civic VIII генерация (2005-2011)
Истината е че повечето от нас за съжаление нямат финансовата възможност да си купят нова Honda,затова си купуваме 2ра у-ба. В такъв случай нашия стил на каране и тн няма никакво значение, защото нямаме информация как е карал колата предишния собственик, не знаем дали километрите на колата са реални и тн. Въпроса си адресирам към онези хора във форума, които наистина знаят, имат желанието да отговорят достатъчно подробно за да може новаци като мен да разберат и да вземат необходимите мерки за да може "азиятката ни" да е в топ форма и задоволена. Темата е ориентирана за хората, които не искат да пестят пари купувайки евтини части (евтини на триците, скъпи на маймуните)
- На какъв пробег или кои симптоми намекват че веригата на двигателя трябва да се смени (сигурен съм че никой не желае да му се скъса а от не знание е възможно човек да сгреши)
- Подгряващи свещи - кой модел и колко броя свещи са?
- Свещи запалване - коя марка, колко броя и модел свещи пасват най-добре на тази кола?
- Накладки - няколко фирми производители на добри не свирещи и добре спиращи накладки
- Дискове - качествените дискове са?
- Точно кое моторно масло трябва да се сложи - 5w 20 или 5w 30 за коли с филтър за вредни частици
- Още нещо важно по обслужването, което съм пропуснал да попитам?
Предварително благодаря на този (тези) отговорил на тези наистина важни въпроси.

Потребителски аватар
alexgto
Новак
Новак
Kapa: Honda Civic 2.2i-CTDi

Re: Honda Civic 2.2i-CTDi Въпрос относно обслужването на този двигател и кола като цяло

Мнениеот alexgto » 19 май 2017, 22:32

Здравейте отново!
Не искам да бъда разбран погрешно, но мисля че съм формулирал правилно въпросите ми и съм ги постнал в правилния раздел. В случай че е така би било редно да получа отговор, а отговора на въпросите ми след това ще бъде от полза на много нови собственици на въпросния модел(мотор) и тн. Ако темата ми е била в грешен раздел пусната, би било редно модератор или админ от форума да я премести в правилния раздел или да ми направи забележка.
За съжаление преглеждайки форума видях много добри въпроси, зададени много добре или без отговор или с кратък отговор от някой дето с отговора си нищо не казва а само си предава тежест.
Не ме разбирайте погрешно но това е тъжно. Тъжно е че автомобил, толкова добър и популярен има такъв Български форум. Досега съм бил собственик на няколко различни марки автомобили и понеже съм педантичен по отношение на подръжката на автомобилите които карам съм се регистрирал винаги във форума на въпросната нова кола и съм питал и съм давал информация когато знам, бил съм двустранно активен.
Може би някой ще каже че съм много отворен или като не ми харесва да не посещавам форума, но тогава то няма да съм единствен. Ако това нещо се ползва само да си правите срещи на клуба и да си показвате Хондите един на друг и да цъкате с език няма смисъл, вземете си разменете фейсбук профилите и си пишете там или по телефоните и закрийте това нещо.
Вижте запитванията и отговорите във форумите на Рено, Мерцедес, Форд, Опел и Ситроен. Уверявам ви че ще получите комплекси на тема компетентност и по отношение на съотношението зададени въпроси/дадени отговори.
Надявам се че греша, в този случай ще има отговор на запитването ми, в случай че не греша ще има коментар относно коментара по темата ми в стил "нещо мъдро" или нищо, което реално ще потвърди мнението ми.

Потребителски аватар
Galabov
Новак
Новак
Kapa: CIVIC 8

Re: Honda Civic 2.2i-CTDi Въпрос относно обслужването на този двигател и кола като цяло

Мнениеот Galabov » 12 юни 2018, 00:53

Колега прав си .........тука отговори липсват!Жалко

Потребителски аватар
Galabov
Новак
Новак
Kapa: CIVIC 8

Мнениеот Galabov » 12 юни 2018, 00:57

Аз имам същия двигател на сивика, и ако искаш мнение или съвет ще се радвам да помогня!

Върни се в “Civic”