Няколко въпроса свързани с Хонда Сивик 1,5 1995г.

Хонда Сивик

Модератори: AMD, motor1sta

Потребителски аватар
boqn.bg
Новак
Новак
Kapa: Хонда Сивик 1995
Status: Извън линия

Няколко въпроса свързани с Хонда Сивик 1,5 1995г.

Мнениеот boqn.bg » 13 мар 2017, 10:45

Здравейте приятели, преди няколко години бях фен на Голфчета и други немски автомобили и се чудих , какво толкова намират приятелите ми в Хондите. Та като стар фен на Volkswagen все още притежавам един екземпляр от 1986 година. Та миналата година за първи път се качих на Хонда и останах очарован и сега съм горд собственик на Хонда Сивик - седан от 1995 година с двигател 1,5 кс VTec.
Всичко е супер и с радост опознавам възможностите на този автомобил , както и проблемите. И те разбира се не закъсняват.
Именно за това се обръщам към вас , за да получа компетентни мнения по въпросите , които ме вълнуват.

Автомобила ми е бензин/газ.От скоро имам проблем с оборотите и паленето. Миналия ден както си карах , изведнъж изгубих обороти и Хондичката изгасня. Карах на газ. Мъчих я , мъчих я и накрая с триста зора запали на бензин. Тази сутрин ,тръгвайки за работа се превърнах в пилот изпитател. На газ все едно работеше на 2-3 цилиндъра и не можеше да запазва оборотите си. На бензин е по-добре , но усещам леко прекъсване. На какво може да се дължи този проблем? Възможно ли е да е от Делкото? Как мога да разбера дали кабелите за свещите са заминали?

От известно време усещам неприятна вибрация и тракане.Вибрацията наподобяваше тази на паднал баланс,а тракането като на клапани. Усещах вибрацията и в скоростния лост . Давах Хондичката на приятели да тестват , но не намираха нищо необичайно. Миналата седмица я качих на канал. При огледа установих следното. Скоростния лост е прихванат с две "щанги". Едната е фиксирана, а с другата се сменят скоростите. Та последната е свързана с механизъм в скоростната кутия и там където е връзката има маншон. Когато хванах лоста близо до маншона и го размърдах,движението ми се стори необичайно и се чуваше тракане в скоростната кутия.
Опасно ли е това? Какво може да предизвика? Мога ли да оправя сам проблема или да търся сервиз?
Надявам се да успеете да ме разберете. При първа възможност ще кача и снимки.

Върни се в “Civic”