Губи мощност,след което се оправя... Съвети...

Хонда Сивик

Модератори: AMD, motor1sta

Потребителски аватар
boqn.bg
Новак
Новак
Kapa: Хонда Сивик 1995
Status: Извън линия

Губи мощност,след което се оправя... Съвети...

Мнениеот boqn.bg » 06 дек 2016, 08:38

Здравейте колеги, поздравявам екипа и всички които с радост помагат! Пожелавам на всички късмет и безаварийно каране!
Скоро си купих Хонда Сивик,1995 година. До колкото знам им казват Европейки.
Смених масло и маслен филтър. След,което я оставих на майстор да смени ролка, адренажен ремък и водна помпа. Автомобила е с газова уредба. Напоследък имам следния проблем: в студеното пали по-трудно. След като запаля на бензин,при рязко увеличаване на оборотите обръща на газ автоматично. Докато карам в един момент се губи мощността и спирам.Мъча се да запаля и след като това стане,оборотите или задържат или падат(двигателя спира). Ако задържи обороти,след като натисна педала на газта,обототите падат и отново двигателя спира да работи.След известно време(почивка) паля, успявам да форсирам и тръгвам без проблеми. Това го правеше 1-2 пъти,но снощи и тази сутрин зачести. Не разбирам от двигатели,реших да направя профилактика на ел. връзки с контактен спрей, както и да проверя ел. връзки на газовата инсталация. За друго не се сещам. Тази сутрин след като ми направи този проблем,реших че няма газ. Е заредих за 0,50лв. :D Оказа се ,че е пълна. Километража ми показваше около 200км. И се чудя,слагам 15л бензин,стрелката на бензиномера се качва малко нагоре. За два три дена пуста и пада на нула, а само паля. Възможно ли е да меси?.. Ако е така няма ли да дави? Не знам дали е нормално. Не знам какво да мисля... Колеги ще съм благодарен на съвети! :) Живея в Казанлък, и ме насочиха към майстор,който е от Зимница. Много го хвалили,че не знам какво ще излезе... Помагайте...
Благодаря предварително! :)

Върни се в “Civic”