Civic 1.5 VTEC-E

Покажете снимки и дайте информация за автомобила в гаража ви или просто се включете в анкетите.

Модератори: linejka, Cinderella

Потребителски аватар
didotooo
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Kapa: 300zx & Civic 5 gen
Контакти:
Status: Извън линия

Civic 1.5 VTEC-E

Мнениеот didotooo » 19 сеп 2013, 00:09

Здравейте колеги :) Ето я и новата придобивка в японското ни семейство :emo:

Honda Civic 1.5 VTEC-Economic 90 коня инжекцион,1995 година , оригинално спортно окачване.
Колата я взехме с прясно монтирана метанова уредба .
В същност е за приятелката ми ,но я карам и аз често :D
С тоя разход я спукваме от каране и за сега впечатленията ни от нея са много добри.Очукана и ръждива на външен вид ,но за нейна първа кола е супер.
Гори си масълце , почти няма здрава ламарина по нея,липсват 4 те калобрана и някои други аксесоари...диодни ъпгрейди навсякъде в салона,изкубан касетофон и всички говорители :D Иначе отдолу няма ръжда ,окачването ме впечатлява особено по завоите ,а мотора въпреки това работи добре.На бензин дърпа дооста яко :devil: Докарахме си я от Стара Загора , като изключим ,че лостчето за чистачките при включване окъсява и се разминахме само с пушек от таблото се прибрахме благополучно :clap:

Разхода извън града на метан е 5,80 лв(толкова събира бутилката) - 90 км. В града минаваме около 50-70 км.

Изкарах целия салон навън и го изпрах ,беше потресаващо мръсна.

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение

Потребителски аватар
dominiko
Moderator
Moderator
Kapa: civic ej9
Контакти:

Re: Civic 1.5 VTEC-E

Мнениеот dominiko » 19 сеп 2013, 07:23

Хаха веждата(дупката до задната броня) е 1 към 1 като моята :D. Не е толкова зле колата, не се оплаквай :).

krasi-mir : "п.п.Дом е като шоп, нищо, че е от Шумен - "И сами да съм на пато, па, че се гоним!"
Изображение

Потребителски аватар
krasi-mir
Хонда Гуру
Хонда Гуру
Kapa: у лEво

Мнениеот krasi-mir » 19 сеп 2013, 12:40

Честито, добре изглежда!

п.п. Какво стана с JDM Галанта, намери ли му "спасител", или вече е на части?! Като гледам, наблягаш повече нa 300ZX-a! В тоя ред на мисли, нямаше ли една JDM-ка и за приятелката?!

CR-V II K20A4 automatic
Civic IX R18Z4 Black Edition

Потребителски аватар
didotooo
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Контакти:

Мнениеот didotooo » 23 сеп 2013, 13:30

Ами галанта за съжаление е на части вече и тия дни купето заминава.Трябваше да избирам дали да стегна както трябва галанта или да взема Z . Понеже съм още млад меринджей и ме влекат спортните машини реших да пренасоча средствата и времето си към другата мания :D Галанта беше една уникална кола с интересна история , но лош късмет.И след като не се намериха фенове да го довършат се наложи да го разглобя.
300 ZX -а е колата под която ще лежа от тук нататък хаха. А JDM класики има ,но за първа кола предпочетохме нещо евтино ,здраво и с ляв волан. Ето малко снимки на галанта в добрите му дни,че ме налегна носталгията и на лисана няколко :D

Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение

Потребителски аватар
krasi-mir
Хонда Гуру
Хонда Гуру
Kapa: у лEво

Мнениеот krasi-mir » 24 сеп 2013, 08:31

Страхотни са :bow:
Нямам фейсбук, ама от години чета classiccar-bg, и те следя :P
И аз съм ретро фен, бях се заиграл с едни ветерани преди мноооого години, ама се изнесох в Англия, и всичко пропадна.
А за JDM-ките няма какво да ти обяснявам! Карам второ CR-V JDM. На другите 2 англичанки в подписа ми не им обръщай внимание, тях само ги поддържам :devil:
Ти ли имаше едни снимки със замръзналата стена?!

п.п. Кефи ме номера на ... както му викаш ... Лисана - от къде я изкопа тая варненска регистрация, или англичаните явно са знаели, че ще се пресели във Варна 8)

CR-V II K20A4 automatic
Civic IX R18Z4 Black Edition

Потребителски аватар
didotooo
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Контакти:

Мнениеот didotooo » 26 сеп 2013, 07:43

Хаха яко ,JDM да караш в Англия е добра идея.Проблемите с десния волан отпадат и остават само положителните емоции от управлението на истински чистокръвен японец :))

Потребителски аватар
didotooo
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Контакти:

Мнениеот didotooo » 12 фев 2014, 18:17

Дойде време за смяна на ангренаж и ролка.Взех ремък Nipco и ролка Koyo. Ролката ми е ясна ,че си я бива като марка ,но Nipco-то не го бях чувал.Пише Made in Japan ,но след като скъсах чисто нов ремък на нисана още на втория ден и сега много му мисля хаха. Някой има ли инфо за тая марка и дали може да се разчита на нея.Ще пътуваме извън БГ .

Потребителски аватар
didotooo
Начинаещ Хонда Фен
Начинаещ Хонда Фен
Контакти:

Мнениеот didotooo » 02 юли 2014, 10:44

Колеги , с хондата стигнахме благополучно чак до Германия и вече 15 000 км не ни е оставяла никъде. Обаче излязоха теловете на предните гуми от вътрешната страна само.С идеята ,че с реглаж ще мине номера и взехме 4 чисто нови гуми,но в сервиза ни казаха 2000 евро за предница :D Та се наложи да купя още 4 гуми втора ръка на железни джанти ,че да не съсипя новите...Имате ли идея каква е основната причина? Съвсем скоро си идвам в БГ и мисля там да я правя.Държи права линия на пътя ,но си яде гумите доста.. Счупена рейка?

Върни се в “Гараж”